Hakkımızda

Kutes Metal Logosu

1992 yılında, ilk demirimizi döktüğümüz günden bu yana hem sektörümüz hem de dünyamız için daha iyi bir gelecek hayal ediyoruz. Bu hayallerimizi gerçekleştirmek ve “Yeni Demir Çağı” vizyonumuza varmak için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Teknolojiyi kullanarak, dünyanın en eski iş kollarından birinde sürekli yenilikler yapıyoruz. Dökümle başladığımız üretim yolculuğumuza 2016 yılında talaşlı imalatı ekledik. Bir yıl sonra, 2017 yılında, Kutes Makine’yi kurduk ve talaşlı imalat operasyonumuzu Kutes Döküm’den ayırdık. 2022'de GRI onaylı ilk sürdürülebilirlik raporumuzu yayınlayarak, 2033 için iddialı bir yeşil üretim hedefi belirledik.

YENİ DEMİR ÇAĞI

2023 yılında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığının kararıyla 207 bin m2'lik üretim tesislerimiz özel endüstri bölgesi olarak ilan edildi. Böylece “Yeni Demir Çağı” yolunda, en büyük kazanımlarımızdan birini elde etmiş olduk. Aynı yıl, Kırklareli ve Edirne’de toplam 26 Mwp kapasiteli güneş enerji santrali yatırımlarımızı tamamlayarak, Kutes Enerji’yi kurduk.

19

Hidrolik & Pnömatik

18.4

Otomotiv

17.5

Pompa & Vana

13.9

Yan Sanayi

8.4

İnşaat

8.2

Demiryolu

6.8

İş Makineleri

5

İklimlendirme

2.7

Tarım

Tekirdağ Çorlu’daki üretim tesislerimizle; Çorlu ticari deniz limanına 35 km, İstanbul Havalimanı’na 100 km ve Avrupa Birliği sınırlarına 155 km mesafede yer alıyoruz. İstanbul ve Avrupa Birliği arasındaki konumumuzun avantajını yaşıyoruz.

Kutes Döküm’de saatte 16 ton ergitme kapasitesi, 120 kalıp kapasiteli iki adet yatay kalıplama hattı ve 50.000 ton kapasiteyle döküm yapıyoruz. Kutes Makine’de 16 farklı CNC işleme tezgâhında 100.000 saat kapasite ve %60 yeşil enerjiyle üretim yapıyoruz. Otomotivden tarıma 9 farklı sektöre, 12 kalite sertifikasıyla hizmet veriyoruz.

Gelişmiş teknolojilerle donatılmış üretim tesislerimizde, 350’yi aşkın takım arkadaşımızla birlikte, Yeni Demir Çağı’nı başlatma vizyonuyla üretim yapıyoruz. Sürdürülebilirliği işimizin merkezinde konumlandırıyor, dijital dönüşüm ve sürdürülebilir, yeşil döküm sayesinde iklim değişikliğiyle mücadele konusunda verimli ve faydalı adımlar atıyoruz.

Yenilenebilir enerji kaynakları için güneş enerjisi sistemlerine yöneliyor, karbon ayak izimizi azaltarak sürdürülebilirlik alanında, döküm sektörüne örnek oluyoruz.

Right Arrow